ایمپلنت دندان در غرب تهران

ایمپلنت دندان در غرب تهران

فهرست مطالب

ایمپلنت دندان در غرب تهران

بسیاری از افراد با گذر زمان بنا به دلایل متعددی چون پیری، کشیدن دندان و… دندان‌های خود را از دست می‌دهند. این موضوع علاوه بر این که سبب ایجاد مشکل در ظاهر و طرح لبخند شما خواهد شد، می تواند در صحیح جویدن و غذا خوردن نیز تاثیر منفی بگذارد.

بسیاری از افراد به دنبال یک روش دائمی برای این دندان‌های از دست رفته  می‌باشند که تا چند سال گذشته انجام پروتز دندان متحرک (دندان مصنوعی) بین افراد میانسال رایج بود اما مشکلاتی که این روش ایجاد می‌کرد باعث شد که روش بهتری به نام ایمپلنت جایگزین آن شود. در ادامه به توضیح این روش کاربردی پرداخته و بهترین کلینیک ایمپلنت دندان در غرب تهران را به شما معرفی می‌کنیم.

ایمپلنت دندان در غرب تهران

ایمپلنت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

ایمپلنت جایگزین مصنوعی دندان می‌باشد که امروزه به عنوان درمان استاندارد در پر کردن جای خالی دندان‌ها در نظر گرفته می‌شود. ایمپلنت یک میله کوچک پیچی شکل می‌باشد که طی یک عمل جراحی در داخل استخوان فک فرو رفته تا به استخوان اطراف جوش بخورد و آماده نگه داشتن تاج مصنوعی دندان شود. در واقع پایه آن به عنوان ریشه دندان عمل می‌کند و روکش دندان به عنوان تاج دندان قرار می گیرد.

بنابراین ایمپلنت دندان در غرب تهران نیازی به تکیه بر دندان‌های اطراف ندارد و در درون استخوان فک ثابت می‌ماند. همچنین فرایند جوش خوردن استخوان به ایمپلنت را نیز یکپارچگی استخوان (osseointegration) می‌گویند.

چه افرادی می توانند از ایمپلنت دندان در غرب تهران استفاده کنند؟

 • در صورتی که کلیه دندان‌های فک جلو و یا فک عقب فرد از بین رفته باشد.
 • در صورتی که یکی از دندان های جلو دهان از بین رفته باشد و فاصله ایجاد شده از دندان‌های کناری اش طبیعی باشد.
 • در صورتی که بیشتر از یک دندان از بین رفته باشد و فاصله میان دندان‌های کناری طبیعی باشد.
 • اگر یک یا بیشتر از یک دندان از انتهای هر قوس دندانی از بینرفته باشد و تنها از یک طرف دهان، دندان طبیعی باشد.
 • افرادی که شرایط استفاده از دندان‌های مصنوعی را ندارند.
 • افرادی که قصد دارندگفتار خود را بهتر کنند.

ایمپلنت دندان در غرب تهران محدودیت سنی خاصی نداشته و هر فردی که قادر به رعایت بهداشت دهانی خود باشد، می تواند دندان‌هایش را ایمپلنت کند. اگر فرد به سن رشد رسیده باشد، می‌تواند به جای دندانی که از دست داده، از ایمپلنت استفاده نماید.

مواد تشکیل دهنده ایمپلنت دندان

بیشتر ایمپلنت‌‌های دندان از تیتانیوم ساخته می‌شوند اما ایمپلنت دندان زیرکونیا هم وجود دارد که تیتانیوم و زیرکونیا هر دو موادی می‌باشد که بدن با آنها سازگار است و آن‌ها را به عنوان مهاجم خارجی تصور نمی‌کند، بنابراین واکنش بدی نشان نمی دهد. در حال حاضر احتمال موفقیت ایمپلنت دندان در غرب تهران نزدیک به ۹۸ درصد است، به عبارتی یکی از موفق ترین درمان ها برای دندان محسوب می‌شود.

ایمپلنت دندان در غرب تهران

مزایای انجام ایمپلنت دندان در غرب تهران چیست؟

 • افزایش زیبایی چهره : با توجه به این که جای خالی دندان ها می‌تواند ظاهری نامناسب را برایتان به وجود آورد، استفاده از ایمپلنت دندان زیبایی از دست رفته را برای شما جبران نموده و اعتماد به نفس را به شما بازمی‌گرداند.
 • سرعت بالا در کاشت دندان: ایمپلنت یکی از سریع ترین روش ها جهت جایگزینی دندان‌های از دست رفته می‌باشد و اگر مشکل کلی در سلامت جسمانی و استخوان های فک شما وجود نداشته باشد به سرعت می توان آن‌ها را جایگزین دندان های از دست رفته نمود.
 • طول عمر بالا ایمپلنت: یکی از مزایا ایمپلنت دندان در غرب تهران که آن را میان بیماران و پزشکان به روشی محبوب تبدیل نموده است طول عمر بالای آن می‌باشد. طول عمر ایمپلنت دندان در حدی است که اگر بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت نمایید، تا آخر عمر می‌تواند کارایی لازم را برای شما داشته باشد بدون این که دردسری برایتان فراهم کند.
 • حفظ سلامتی دهان و دندان پس از انجام ایمپلنت
 • ثابت ماندن ایمپلنت

آیا ایمپلنت مصنوعی به نظر می‌رسد؟

یکی از بزرگترین نگرانی در میان کسانی که قصد انجام ایمپلنت در غرب تهران  را دارند، این است که آیا دندان‌های جدید شان طبیعی به نظر می رسد یا نه؟ به خصوص بیمارانی که نیاز به ایمپلنت دندان‌های جلویی دارند، بسار نگران این مسئله می‌باشند.  تقریباً جوابهمه این موارد بله است، چرا که ایمپلنت به گونه ای طراحی شده که دقیقاً عین دندان های طبیعی شما به نظر برسد و در مقایسه با دیگر گزینه‌های ترمیم کننده‌ی دندان های از دست رفته (یعنی پل ها)، طبیعی ترین گزینه پیش رو می‌باشد. موفقیت ایمپلنت دندان وابستگی بساری به شرایط استخوانی فک و مهارت و تجربه متخصص ایمپلنت دندان دارد. از این رو برای انجام یک ایمپلنت دندانی که طبیعی به نظر برسد، بهتر است حتما به جای دندانپزشک عمومی به یک متخصص ایمپلنت دندان در غرب تهران مراجعه نمایید.

همچنین افرادی که قصد انجام ایمپلنت بر روی دندان‌های جلویی شان را دارند، بیشتر در مورد ظاهر دندان پس از انجام این روش سوال می پرسند، چرا که این قسمت جایی است که ایمپلنت‌ها بیشترین تأثیر را روی لبخند و اعتماد به نفس مراجع نسبت به ظاهرش دارد. از این رو برای گرفتن یک نتیجه ی طبیعی مهم می‌باشد که ایمپلنت شما توسط یک متخصص ایمپلنت ماهر و با تجربه انجام شود.

ایمپلنت دندان در غرب تهران

مدت زمان لازم برای انجام ایمپلنت دندان در غرب تهران چقدر است؟

در حالت عادی چند ماه در بین زمان جایگذاری ایمپلنت و زمانی که می‌توانید از دندان  خود استفاده کنید، فاصله وجود دارد. چرا که پس از کاشت ایمپلنت در غرب تهران، باید به استخوان فرصت بدهید رشد کند و به سطح ایمپلنت جوش بخورد تا  از ثبات کافی برای تحمل فشار فک برخوردار گردد. از این رو سه تا شش ماه این فرایند زمان نیاز دارد و پس از آن اتصال اباتمنت و روکش دندان انجام شده و  در نهایت صاحب دندان می‌شوید.

ما در کلینیک زیبایی غرب برای انجام تمامی خدمات مربوط به ایمپلنت دندان با کمک متخصصان مجرب و با تجربه فعالیت می‌کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *